تبلیغات
گروه مهندسی پزشکی شیراز - Aer-O-Scope ؛ کولونوسکوپی با قدرت دید ۳۶۰ درجه !

 

یک کمپانی تجهیزات پزشکی بالاخره موفق به کسب مجوز FDA (اداره کل غذا و دارو ایالات متحده آمریکا)  محصول خود، برای معرفی به بازار ایالات متحده Aer-O-Scope colonoscope   آمریکا شد . مخترعان و کمپانی ها یک دهه است که بر روی این وسیله کار میکنند اما این وسیله هنوز راه دراز و پر پیچ و خمی را باید طی کند و کمپانی انتظار آن را میکشد که حداقل سال آینده Aer-O-Scope را به بازار آمریکا معرفی کنند .

 

 

این وسیله دیدی ۳۶۰ درجه را برای کولون آماده کرده و حتی میتواند پشت چین ها و تاب خوردگی هایی که کلونوسکوپی ها از آن ها به سادگی رد میشود آن ها را مشاهده کند.این وسیله قابلیت انعطاف بسیار خوبی برای حرکت در روده بزرگ را دارد . سیستم محرکه بر اساس موقعیت یابی و متورم کردن یا باد کردن یک بالن درون کانال اسفنکتر و باد کردن (یا متورم کردن) بالنی دیگر که پشت دوربین واقع میشود استوار است .به وسیله پمپ  CO2 درون این منطقه و بالا بردن فشار هوای آن ، بالن دیستال (دور) تحت فشار به جلو حرکت می کند و دوربین به خوبی به طور خیلی خوب جلو میرود .

حرکت بالن هنگامی که در حال حرکت به سوی کولون است به صورت متورم  و غیر متورم طراحی شده است .همچنین در مناطقی که عبور سخت تر میگردد این سیله با بالن هایش در راه رسیدن به مقصد ،خود تنظیمی میکند و از منطقه عبور میکند .

زمانی که دوربین به کولون (انتهای مسیر) میرسد ، CO2 در anus (مقعد) خارج میگردد و برای خروج دستگاه ، CO2 درون منطقه ای در جلو دوربین پمپ میشود و فشار منطقه ای ساخته میشود که دستگاه کولونوسکپی را به عقب باز میگرداند .

این جا ویدیو ای از GI View برای نشان دادن روش کار این سیستم گذاشته شده است …

[http://www.aparat.com/v/UGQTc]

برچسب ها: اخبار مهندسی پزشکی، تازه های مهندسی پزشکی، کولونوسکوپی، اختراع،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 دی 1393 توسط احمد سعودی